Dračí krev

31.03.2022

Dračí krev neboli Sangre de Drago má velmi široké spektrum využití. Původ stromu ze kterého se míza získává, je v amazonském pralese v podhůřích či vyšších oblastech And, kde se vyskytuje v nadmořské výšce od 300 do 2000 metrů nad mořem. Kapalná míza je tradičně sbírána naříznutím stromu, tradičně za úsvitu, protože po východu slunce je výtěžnost menší. Tyto bylinné kapky představují léčivou sílu z Amazonie.

Dračí krev je zázrak

Dračí krev je známá zejména pro své očistné a tonizující účinky. Užívání tohoto léčivého prostředku se stalo dlouholetou tradicí, která se udržuje dodnes mezi amazonskými kmeny. Do Evropy se první zmínka o dračí krvi dostala kolem roku 1600 díky španělskému přírodovědci a objeviteli otci Bernabé Cobo, který popisoval léčivé účinky šťávy obecně známé komunitami Mexika, Ekvádoru a Peru. Ti si po staletí natírají rány pro zastavení krvácení, pro urychlení hojení, uzavření ran a ochranu zranění před infekcemi. Dračí krev se dá používat jak vnitřně tak zevně.

Velké spektrum využití:

posiluje imunitní systém
pro zastavení krvácení
pro urychlení hojení a uzavření ran a ochranu při všech typech zranění (řezných poraněních, škrábancích, vnějších jizvách, pupíncích a dalších kožních problémech jako ochrana před infekcemi)
při zlomeninách
léčí hemeroidy
při žaludečních zánětech, vředech a kolikách
při Crohnově chorobě
při střevních potížích, střevní horečce, zánětech tenkého a tlustého střeva
při úplavici
při kožních potížích (akné, ekzém, pro zbavení se dráždivých hmyzích kousnutí)
při různých virózách, chřipce a nachlazení, při zánětech dásní, hrdla, ústní dutiny, bolesti v krku (k výplachům)
při nádorových onemocněních
jako pomoc při léčbě cukrovky

Sangre de Drago neboli dračí krev je v jihoamerické medicíně užívaná také při kožních obtížích jako je například ekzém a bodnutí, kousnutí hmyzem. Pokud dračí krev smícháte s vodou a vypijete, pomůže například na hemeroidy, žlučníkové vředy, revmatismus, vaginální problémy. Dračí krev funguje velmi účinně jako kloktadlo, také v tomto případě platí, že smícháte několik kapek mízy s vodou. Zcela nedávno dokonce zjistili severoameričtí odborníci efektivní účinek při žaludečních vředech, vředových kolitidách, Crohnově chorobě při vnitřním použití dračí krve. Vnitřní užití je zdokumentováno při dávce 10-20 kapek 2 krát denně. Zároveň se uvádí, že účinek je až 1000 krát silnější než Penicilin.